نمای آلومینیومی

نمای آلومینیومی ساختمان با بهترین کیفیت در کارخانه درب و پنجره نگارین پنجره آفتاب

نمای آلومینیومی ساختمان با بهترین کیفیت در کارخانه درب و پنجره نگارین پنجره آفتاب معمولا برای دکوراسیون بیرونی ساختمان و جهت زیباسازی فضای شهر و محوطه استفاده می شود.

بطور کلی، نماها، انواع مختلفی دارند به عنوان نمونه نماهای سنگی و سرامیکی یا نمای آلومینیومی، در گذشته بیشتر از نماهای سنگی یا سرامیکی برای زیبای ساختمان استفاده می کردند، این جنس نماها به مرور زمان دچار فرسایش می شدند و نیاز به مرمت و تعمیر پیدا می کردند، هزین های زیاد مرمت، تعمیر و تعویض این نماها باعث نارضایتی مالکان بود و همین مشکلات باعث شد تا استفاده از نماهای آلومینیومی در این چند سال اخیر، رواج بیشتری پیدا کند، چرا که نماهای آلومینیومی هم مقاومت بالای دارند و هم مدت طولانی تری بدون نیاز به مرمت و بازسازی کار می کنند و پانچ آلومینیوم زیبایی تأثیرگذاری به ساختمان شما میبخشد.

نمای آلومینیومی با قیمت مناسب امروزه در ساختمان سازی متریال مهمی محسوب می شود که می توانید باکیفیت بالا از نگارین پنجره آفتاب خریداری کنید.

نمای آلومینیومی کامپوزیت و مزایای استفاده از آن

نمای آلومینیومی کامپوزیت برای نخستین بار در کشور آلمان ابداع و مورد استفاده قرار گرفت، اما به دلایلی همچون برخوردار نبودن از کیفیت لازم و نبود تکنولوژی مناسب این نماهای آلومینیومی با استقبال روبرو نشد، اما با پیشرفت تکنولوژی و آشنایی مردم با مزیت های نمای آلومینیومی تقاضا برای استفاده از نماهای آلومینیومی کامپوزیت در قالب دیوارپوش و نمای کرتین وال افزایش پیدا کرد، برخی از مزایا که باعث استقبال مردم از این نوع سازه ها شد عبارت اند از:

  • در انواع شرایط آب و هوایی قابلیت استفاده دارد بدون اینکه از کیفیت یا آن کاسته شود.
  • این نوع نماها در برابر حوادث طبیعی مانند زلزله یا حوادثی مانند آتش سوزی از مقاومت بالایی برخوردار هستند.
  • ایجاد انواع فرم های شکلی در نماهای آلومینیومی کار بسیار راحتی می باشد.

نمای آلومینیومی کامپوزیت و مزایای استفاده از آن

معایب استفاده از نمای آلومینیومی کامپوزیت

در مقایسه با سایر نمای ساختمان، نماهای آلومینیومی معایب بسیار کمتری دارند با این حال می توان به دو مورد از آنها اشاره کرد البته لازم به ذکر است که با توجه به نحوه ساخت و پیشرفت تولیدات این موارد و سایر در و پنجره دوجداره آلومینیومی نیز تا میزان قابل توجهی رفع شده اند:

  • ساختمان های که ارتفاع بلندی دارند نمی توانند از این نوع نمای آلومینیومی استفاده کنند. چرا که ورق آلومینیوم نازک هست و در ارتفاعات سرعت وزش باد بیشتر است . همین امر باعث می شود که نمای آلومینیومی از فرم اولیه خود خارج شود و شکل نامنظمی به خود بگیرد.
  • نماهای آلومینیومی کامپوزیت گرد و غبار موجود در هوا را به خود جذب می کنند، به این دلیل که با رنگ کوره ای ساخته شده اند. اما لازم به ذکر است که در سایر کشورها نما را با رنگ استاتیک تولید می کنند. بدین صورت گرد و غبار جذب نمای آلومینیومی کامپوزیت نخواهد شد. (از رنگ استاتیک برای نمای ساختمانی در ایران استفاده نمی شود چرا که قیمت آن نسبتا بیشتر است)

نمای آلومینیومی با قیمت مناسب امروزه در ساختمان سازی متریال مهمی محسوب می شود که می توانید باکیفیت بالا از نگارین پنجره آفتاب خریداری کنید.

آشنای با برخی از انواع نماهای کامپوزیت و خصوصیات آنها

کامپوزیت ها بسته به نوع کاربرد و نحوه استفاده می توانند در سبک های مختلفی ساخته شود. در ادامه برای آشنایی بیشتر به بررسی چهار مدل از نماهای کامپوزیت و معرفی آنها خواهیم پرداخت.

آلومینیوم کامپوزیت نانو

در ساخت این مدل از کامپوزیت ها از تکنولوژی پیشرفته ای استفاده شده تا این کامپوزیت ها از ویژگی هایی مانند عدم جرم گیری و مقاومت بالا در برابر مواد اسیدی و قلیایی بهره مند شوند. بیشتر این نوع نمای کامپوزیتی برای ساختمان های مرتفع استفاده می کنند، چرا که برای تمیز کردن نمای آلومینیومی دیگر با مشکل تمیز کردن روبه رو نخواهیم شد.

آلومینیوم کامپوزیت نانو

آلومینیوم کامپوزیت رنگی

ساخت کامپوزیت ها به گونه ای است که هنگامی که نوری به نمای کامپوزیتی می تابد به رنگ های مختلفی دیده شود، بیشتر از این نوع نمای کامپوزیت در فروشگاه ها و حتی برای ساخت اسکای لایت استفاده می شود.

آلومینیوم کامپوزیت مقاوم در برابر آتش

این نوع کامپوزیت که برای نمای آلومینیومی بسیار مناسب است قابلیت ضد حریق داشته و مقاومت خوبی در برابر سوانح و حوادث آتشسوزی خواهند بود.

آلومینیوم کامپوزیت مقاوم در برابر آتش

آلومینیوم کامپوزیت ضد باکتری

در ساخت این مدل از نمای کامپوزیت از رنگ مخصوص ضد باکتری برای رنگ آمیزی سطح ورق آلومینیوم کامپوزیت استفاده می کنند، تا علاوه بر حفظ زیبایی در برابر باکتری های محیط نیز مقاوم باشد، بیشتر از این نما در آزمایشگاه ها استفاده می شود.

نمای آلومینیومی ساختمان

نمای آلومینیومی ساختمان به دلیل مقاومتی که در برابر آسیب های محیطی دارد، مورد توجه کارفرمایان قرار گرفته است. طراحی و دکوراسیونی که برای خارج و داخل ساختمان آلومینیوم استفاده می شود بسیار حائز اهمیت می باشد. زیرا نمای آلومینیومی می تواند هزینه های نگهداری و تعمیر را به طرز چشمگیری کاهی دهد. زمانی که صحبت از نمای ساختمان آلومینیومی و نمای کرتین وال به میان باشد، اولین فاکتور مقاومت و طول عمر بالا می باشد. نما آلومینیومی به دلیل متریالی که دارد بیشترین طول عمر را دارد و در برابر فرسایش و خوردگی مقاوم است. درب و پنجره و نمای آلومینیوم ساختمان از حائز اهمیت ترین تجهیزاتی هستند که هنگام ساخت یا ترمیم ساختمان باید به آن توجه داشته باشید. زیرا علاوه بر زیبایی ظاهر ساختمان، ارتباط مستقیمی با عدم اتلاف انرژی و افزایش ایمنی ساختمان دارند.

مزایا و معایب نمای آلومینیوم کامپوزیت

مزایا و معایب نمای آلومینیوم کامپوزیت بر اساس کیفیت آلیاژ آلومینیوم تعیین می شود. بحث مزایا و معایب نمای کامپوزیت در تمامی پروژه های ساختمانی مطرح می شود. با توجه به اینکه معایب نمای کامپوزیت آلومینیوم بسیار اندک است، بسیاری از کارفرمایان نمای آلومینیوم کامپوزیت را برای دکوراسیون نمای خارجی ساختمان انتخاب می کنند. نمای ساختمان آلومینیومی از مقاومت بالایی برخوردار است و به دلیل انعطافی که دارد برای طراحی های خلاقانه و منحصر به فرد مناسب است. مجتمع صنعتی پنجره آفتاب به طور تخصصی در حوزه تولید و اجرا انواع نماهای شیشه ای و مدرن اعم از پارتیشن شیشه ای، درب شیشه ای، پنجره شیشه ای ، سقف شیشه ای و انواع نماهای آلومینیومی و درب و پنجره آلومینیومی فعالیت می کند. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت راهنمایی در حوزه نمای ساختمان، با کارشناسان مجرب مجتمع صنعتی نگارین پنجره آفتاب تماس بگیرید.

پاسخ به برخی سوالات نمای آلومینیوم

یکی از جذاب ‌ترین و با کیفیت ‌ترین نماهای ساختمان که امروزه از محبوبیت بالایی برخوردار است، نمای آلومینیومی می‌باشد. نماهای سنگی و سرامیکی به دلیل اینکه پس از گذشت سال ‌ها دچار فرسودگی شده و نیاز به مرمت پیدا می‌کنند، محبوبیت خود را از دست داده اند. شرکت نگارین پنجره آفتاب، با تولید بهترین و با کیفیت‌ ترین صنایع آلومینیوم، زیبایی و امنیت را به منازل شما هدیه خواهد داد. کارشناسان ما به طور رایگان برای انواع مشاوره‌های حضوری و غیر حضوری، آماده خدمت رسانی هستند. در ادامه به بررسی سوالات رایج درباره ی نمای آلومینیوم می پردازیم:

آیا نمای آلومینیوم عایق است؟

بله. یکی از مهم ترین ویژگی های نماهای آلومینیومی عایق بودن آن ها میباشد. این نماها میتوانند محیط داخلی ساختمان شما را از انواع شرایط جوی و آب و هوایی، گرما و سرما، سر و صدا و آلودگی های موجود در هوا حفظ نمایند.

نمای آلومینیومی در چه ابعادی قابل اجراست؟

امروزه نماهای آلومینیومی دارای ابعاد متفاوتی هستند و بسته به نوع ساختمان تولید و طراحی میشوند. با این حال در بسیاری از ساختمان ها از ابعاد یکسانی استفاده میشود. ابعاد استاندارد ورق کامپوزیت ۱۲۵ در ۳۲۰ سانتی متر است و برای همه برندها یکسان و استاندارد می‌باشد.

پانل مورد نیاز نمای آلومینیومی چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

در مقایسه با سرامیک، شیشه و سایر مواد، پانل دیواری آلومینیومی دارای ویژگی های سبک وزنی، استحکام بالا، مقاومت خوب و عایق پذیری است. با پوشش PVDF بر روی سطح، پانل دیواری آلومینیومی دارای توانایی مقاومت آب و هوایی عالی، توانایی مقاومت در برابر اشعه ماوراء بنفش و توانایی مقاومت در برابر خوردگی است.

آلومینیوم مورد نیاز نمای آلومینیومی چه ضخامتی دارد؟

ضخامت آلومینیوم نیز بسیار متغیر است و بسته به طراحی ساختمانی دارد. با این حال ضخامت کلی و استاندارد پانل می تواند بین ۳ تا ۶ میلی متر متغیر باشد. با توجه به روکش نما، مناسب ترین محدوده ضخامت از 4 میلی متر تا 6 میلی متر با پوسته های 0.5 میلی متر است.

هدف از نمای آلومینیومی چیست؟

نمای آلومینیومی معمولا برای دکوراسیون بیرونی ساختمان و جهت زیباسازی فضای شهر و محوطه استفاده می شود. از آنجایی که نماهای آلومینیومی هم مقاومت بالای دارند ؛هم مدت طولانی تری بدون نیاز به مرمت و بازسازی کار می کنند، امروزه محبوبیت بیشتری به نسبت سایر نماها پیدا کرده‌اند.

5/5 - (3 امتیاز)
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان
×
ارسال پیام در واتساپ Whatsapp chat
ارسال پیام در تلگرام Whatsapp chat
1 +