نمای لامل

نمای لامل چیست؟ نمای لامل مدرن با بالاترین کیفیت و قیمتی مناسب

نمای لامل چيست؟ نمای لامل مدرن با بالاترین کیفیت و قیمتی مناسب در کارخانه نگارین پنجره آفتاب قابل سفارش است. این دیوار شیشه ای یکی از جذاب ترین سیستم ها برای پوشش و نمای خارجی ساختمان ها می باشد. اگر دقت کرده باشید، آنچه در اولین نگاه به ساختمان به چشم می آید نمای خارجی آن می باشد. این نما و ظاهر ساختمانی می تواند تاثیر بسیار زیادی در تصمیم گیری افراد، چه از لحاظ تجاری و چه مسکونی، داشته باشد. در واقع باید گفت که نمای هر ساختمانی نقش بسیار مهمی در زیباسازی ساختمان بر عهده دارد. نمای لامل کرتن وال یا همان دیوار شیشه ای نیز به همین منظور به وجود آمده است. ساختمان هایی که دارای نمای سراسر شیشه ای هستند، به شدت به چشم می آیند و افراد را مجاب به نگاه کردن به آن ها می کنند.

همان طور که گفته شد نمای لامل کرتین وال یکی از مدرن ترین نماهایی است که بر ساختمان ها نصب و اجرا می شود. در این نماها از پوشش خود ایستای شیشه ای استفاده می شود. در حالت خود ایستا، سنگینی وزن شیشه به جای فشار آوردن به بدنه ساختمان بر روی سازه کرتن وال قرار می گیرد. به کمک این حالت اثرات باد، طوفان، باران، برف و غیره با نمای خارجی ساختمان کار خواهند داشت و تهدیدی برای خود ساختمان حساب نمی شوند.
همان طور که پیداست به دلیل استفاده از شیشه های سرتاسری در نمای لامل میزان جذب نور طبیعی و انتقال آن به محیط داخلی نیز به شدت افزایش پیدا می کند. و وجود نور مناسب طبیعی در محیط به معنی خداحافظی با لامپ های پرمصرف می باشد.
لازم است بدانید که در ساخت این دیوار شیشه ای در کنار شیشه، از فلز آلومینیوم هم استفاده می شود. بدین ترتیب نمای کرتن وال از ایمنی مضاعفی نیز بهره مند می شود.

نمای لامل پنجره کرتین وال یا دیوار شیشه ای لامل با بهترین قیمت تولید و قابل ارسال به سراسر ایران از کارخانه نگارین پنجره آفتاب است.

نمای لامل چیست

مزایای دیوار شیشه ای چیست؟

مزایای زیاد دیوار شیشه ای عامل توجیه کننده‎ افرادی است که رو به استفاده از این سبک پوششی آورده‌اند. در پایین نگاهی می اندازیم به برخی از این ویژگی‌ها:

 • کاهش مصرف انرژی در محیط داخلی
 • وزن کم دیوار شیشه ای نمای کرتن وال
 • عایق بندی صوتی، حرارتی و رطوبتی
 • افزایش نوردهی به محیط
 • کمک به افزایش روحیه ساکنین
 • امکان نصب انواع مختلف بازشو
 • نگه داری و نظافت آسان
 • عملکرد مناسب در برابر حوادث ناگوار مانند زلزله
 • عملکرد و کیفیت مناسب قطعات
 • زیبایی و جذابیت چشم گیر
 • نصب و اجرای آسان

لازم به ذکر است، شما می توانید با انتخاب نوع شیشه، اندازه و ابعاد و طراحی آن بر افزایش زیبایی بصری نمای بیرونی ساختمان نیز تاثیرگذار باشید.

نمای لامل پنجره کرتین وال یا دیوار شیشه ای لامل با بهترین قیمت تولید و قابل ارسال به سراسر ایران از کارخانه نگارین پنجره آفتاب است.

انواع نمای لامل کرتین وال

به طور کلی نمای لامل کرتین وال به دو روش قابل اجراست که دست معماران را برای طراحی مناسب ساختمان باز می‌ گذارد:

 1. FACECAP با درپوش
 2. FRAMELESS بدون درپوش

در حالت فریم لس، پشت شیشه ها فریم یا قابی قرار می دهند تا شیشه را نگه دارد. در این نمای لامل تنها درز مابین شیشه ها قابل رویت خواهد بود. مهم ترین مزیت این روش یکپارچه نشان دادن نمای کلی شیشه می باشد. طراحی فریم لس به دو گونه امکان پذیر می‌باشد:

 1. استفاده از سیستم U-CHANNEL
 2. سیستم فریم دار

روش U-CHANNEL روشی مقرون به صرفه است که در ساختمان هایی با ارتفاع کم کاربرد دارد و استفاده از آن برای ارتفاعات زیاد توصیه نمی شود.
اجرای نمای لامل کرتین وال به روش فریم دار، روشی مورد اطمینان و با استحکام بالا می باشد. در این روش از ابتدا شیشه را بر روی قاب های آلومینیومی چفت و بست کرده و سپس در مکان مورد نظر متصل می کنند. این روش با سرعت اجرای بسیار زیادی همراه است.
اما در روش فیس کپ از درپوش های نگه دارنده ای استفاده می شود که از بیرون به شیشه متصل می شوند. مزیت استفاده از این روش هوابندی و آب بندی سازه می باشد.

انواع نمای لامل کرتین وال

نحوه اجرا و قیمت دیوار شیشه ای

شیوه اجرای دیوار شیشه ای به دو دسته کلی تقسیم می شود:

 1. استیک: در این روش ارزان قیمت دیوار شیشه ای، بیشترین بخش کار در محل اجرا انجام می شود و تمام اتصالات به صورت همسان و هم ردیف فراهم می شوند.
 2. یونیتایزد: این روش برای قاب های بزرگ مناسب می باشد، زیرا تمامی مراحل ساخت آن از ابتدا تا اتصال شیشه و فریم در کارخانه و بادقت بسیار بالا انجام می گیرد.

کارشناسان شرکت نگارین پنجره آفتاب آماده هرگونه مشاوره رایگان حضوری و غیرحضوری، محاسبه قیمت نمای لامل و دیوار شیشه ای و ارائه پیشنهادات متناسب با نیاز شما هستند. هم اکنون با ما تماس بگیرید.

نمای لامل پنجره کرتین وال یا دیوار شیشه ای لامل با بهترین قیمت تولید و قابل ارسال به سراسر ایران از کارخانه نگارین پنجره آفتاب است.

قیمت دیوار شیشه ای و سقف شیشه ای لامل

قیمت دیوار شیشه ای و سقف شیشه ای لامل بر اساس متریال، یراق آلات، نوع شیشه لامل، طراحی، نرخ ارز و غیره تعیین می شود. شیشه لامل به دلیل متریالی که دارد بسیار سبک وزن می باشد. به همین دلیل هیچ بار مرده ای را به وزن سازه اصلی متحمل نمی شود و تحمل بار ناشی از وزن شیشه ها به عهده نمای لامل می باشد. این نما مانند نورگیر سقفی و پل شیشه ای و هر نوع نماهای داخلی و خارجی شیشه ای در دسته طراحی های مدرن و شیک قرار دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره قیمت دیوار شیشه ای، پل شیشه ای، سقف شیشه ای و هر نوع متریال دیگری که توسط شیشه انجام می شود، با کارشناسان ما تماس بگیرید.

نام دیگر لامل کرتین وال چیست

بسیاری از کارفرمایان سوال می کنند که نام دیگر لامل کرتین وال چیست و چه مزایایی دارد. نمای کرتین وال یا لامل از پروفیل های آلومینیومی استفاده می کنند. به همین دلیل نمای لامل کرتین وال با نام نمای آلومینیومی شیشه ای نیز شناخته می شود. نمای لامل یا پنجره لامل جزو طراحی های پرطرفدار برای نمای خارجی سازه ساختمانی می باشد. لامل ها یا نمای کرتین وال نوعی سازه آلومینیومی هستند که وظیفه شان تحمل بار، شیشه ای است که بر روی آن ها تعبیه می شود. این امر از بار سازه اصلی می کاهد و هیچ بار اضافی به ساختمان تحمیل نمی شود. به همین دلیل نمای کرتین وال لامل علاوه بر زیبایی و مدرن بودن شامل مزایای دیگری چون ایمنی بالا، عدم تحمیل وزن اضافی به ساختمان، عمر طولانی، استقامت بالا، نصب آسان، نگهداری راحت و قیمت مناسب می باشد.

نمای پنجره لامل

نمای پنجره لامل در واقع همان نمای لامل ساختمانی می باشد. زیرا لامل ها به صورت پروفیل های آلومینیومی شبکه بندی می شوند و نمایی پنجره ای دارند. نمای لامل جزو نماهای خشک شیشه ای محسوب می شود و از پروفیل های آلومینیومی موسوم به لامل برای شبکه بندی نما استفاده می شود. در پاسخ به سوال لامل چیست باید بگوییم که لامل ها در واقع پروفیل های اصلی نما ساختمانی می باشند و برای پر کردن فضای خالی بین آن ها از شیشه استفاده می شود. این نما در دسته نمای آلومینیومی ساختمان قرار دارد و علاوه بر نمای اصلی سازه می توانید به صورت سقف شیشه ای لامل نیز اجرا شود. جنس لامل ها از آلومینیوم می باشد. به همین دلیل این نما از دوام و استحکام بالایی برخوردار است. استفاده از آلومینیوم و شیشه در این نما علاوه بر زیبایی نمای ساختمان، منجر به محافظت سازه اصلی در برابر اشعه مضر آفتاب و عوامل مخرب جوی می شود.

برخی سوالات مربوط به نمای لامل

نما‍ی لامل از انواع پرطرفدارترین خدمات مجموعه نگارین پنجره آفتاب می باشد که در بخش بعدی به پاسخ برخی سوالات مربوط به آن پاسخ گفته ایم.

نمای لامل چيست؟

نمای لامل از جذاب ترین نماهای ساختمانی است که امروزه به وفور از آن استفاده میشود. این نماها با پوشش شیشه ای خود میتوانند تاثیر بزرگی در افزایش جذابیت ساختمان داشته باشند. لامل ها در واقع سازه یا استراکچرهای آلومینیومی هستند که شیشه ها را نگهداری میکنند. این نماها از مدرن ترین نماهای ساختمانی هستند و بسیاری از ساختمان های معروف برای زیباسازی از نمای شیشه لامل استفاده می کنند. مجتمع صنعتی نگارین پنجره آفتاب با تجربه و سابقه بالایی که در عرصه تولیدات ملزومات آلومینیومی دارد، یکی از مطرح ترین شرکت های ساختمانی شناحته میشود. این مجموعه با برخورداری از مرغوب ترین آلومینیوم ها همواره باکیفیت ترین سازه ها را به دست مشتریان میرساند.

نمای لامل چگونه انجام می شود؟

ساختار نمای لامل به صورت سازه هایی آلومینیومی است که در قسمت بیرونی ساختمان نصب میشود. این سازه ها محل قرارگیری شیشه ها میباشند. اجرای نمای لامل یک فرآیند تخصصی است که باید حتماً توسط تیمی خبره انجام گیرد تا به خوبی چفت و بست شود و دچار لغزش یا فشار آمدن به بدنه ساختمان اصلی نشود.

مزایای استفاده از نمای لامل چیست؟

سیستم پوششی نمای لامل شیشه ای به گونه ای است که نور خورشید را از خود عبور می دهد و موجب درخشانی فضای داخلی میشود. هم چنین این نماها دارای عایق پذیری قابل قبولی بوده و در برابر نفوذ آب و گرد و غبار بسیار خوب عمل می کنند.

انواع نمای لامل کدامند؟

اجرای نمای لامل در دنیای امروزی به چند طریق ممکن است. این روش ها عبارت اند از: روش فیس کپ، روش فریم لس و روش یو چنل. این نمونه ها دارای کیفیت و ارزشی یکسان هستند و تنها تفاوتشان در نمای ظاهری و طریقه نصب می باشد.

نمای لامل چگونه عایق بندی می شود؟

نماهای لامل از یک سری پروفیل های آلومینیومی تشکیل میشوند که بسته به نوع نما، بر روی همدیگر قرار میگیرند. این پروفیل ها با نگه داری از شیشه های اصلی نما و کنار هم قرار دادن آن ها، اجازه رد و بدل شدن هوا بین محیط داخلی و خارجی یا نفوذ برف و باران را نمیدهند و عایق بندی بسیار قدرتمندی را برای ساختمان ایجاد می کنند.

نمای لامل با کرتین وال چه تفاوتی دارد؟

نمای کرتین وال و نمای لامل تفاوتی با یکدیگر ندارند و یک سازه محسوب میشوند. در واقع به دلیل استفاده از لامل های آلومینیومی در ساختار این سازه ها، نمای کرتین وال را به نام لامل نیز میشناسند. مجتمع نگارین پنجره آفتاب بهترین نماهای لامل را برای ساختمان های شما طراحی و اجرا می کند.

5/5 - (1 امتیاز)
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان
×
ارسال پیام در واتساپ Whatsapp chat
ارسال پیام در تلگرام Whatsapp chat
1 +